Türkiye Cumhuriyeti

Vaşington Büyükelçiliği

Dışişleri Bakanlığı Açıklamaları

Sayın Bakanımızın Kosova Ve Bosna-hersek Ziyaretleri , 12.01.2009

Sayın Bakanımız, Kosova Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı İskender Hüseyni’nin davetine icabetle 13-14 Ocak 2009 tarihlerinde Kosova Cumhuriyeti’ne ve Bosna-Hersek Dışişleri Bakanı Sven Alkalaj’ın davetine icabetle 15-16 Ocak 2009 tarihlerinde Bosna-Hersek’e resmi ziyaretlerde bulunacaktır. Bu ziyaretler sırasında Sayın Bakanımıza geniş bir işadamları heyeti eşlik edecek olup her iki ülkede İş Konseyi toplantıları gerçekleştirilecektir.

Sayın Bakanımız Kosova Cumhuriyetinde Cumhurbaşkanı Fatmir Seydiu, Başbakan Haşim Thaçi ve Dışişleri Bakanı İskender Hüseyni ile görüşmelerde bulunacak ve Kosova Meclisi’ne hitap edecektir. Sayın Bakanımız ziyaret vesilesi ile Kosova Türk toplumu temsilcileri ile de bir araya gelecek ve Prizren’deki KFOR bünyesinde görev yapan Türk Taburu’nu da ziyaret edecektir.

Sayın Bakanımız Bosna Hersek’te Cumhurbaşkanı Konseyi üyeleri, Parlamento Halklar Meclisi ve Temsilciler Meclis Başkanı ve Başkan Yardımcıları, Bakanlar Kurulu Başkanı Nikola Spiriç ve Dışişleri Bakanı Sven Alkalaj ile görüşmelerde bulanacak, ayrıca Bosna-Hersek’te ikamet eden vatandaşlarımız ile bir araya gelecek ve EUFOR bünyesindeki Türk Taburu’nu ziyaret edecektir.