Türkiye Cumhuriyeti

Vaşington Büyükelçiliği

Dışişleri Bakanlığı Açıklamaları

Oman Sultanlığı Büyükelçisi Mohammed Al-wohaibi , 05.10.2009

Türkiye’de 12 yıldır görev yapan Oman Sultanlığı Büyükelçisi Mohammed Al-Wohaibi 7 Ekim 2009 tarihinde ülkemizden ayrılacaktır. Ankara’daki kordiplomatiğin duayeni konumundaki Büyükelçi Al-Wohaibi, Türkiye ve Oman halklarının daha da yakınlaşmasına, ikili ve bölgesel ilişkilerimizin her alanda gelişmesine ve ülkemizin gerek Oman’da, gerek Körfez ülkelerinde tanıtılmasına yaptığı değerli katkılardan ötürü, “Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülü”ne layık görülmüştür.

Ödül plaketi ve beratı Büyükelçi Al-Wohaibi’ye Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından 6 Ekim 2009 Salı sabahı Dışişleri Bakanlığı’nda düzenlenecek bir törenle tevdi edilecektir.

Bilindiği üzere, “Dışişleri Bakanlığı Üstün Hizmet Ödülü” ülkemizin uluslararası planda tanıtılmasında, dış politikasının başarıyla uygulanmasında ve menfaatlerinin korunmasında, geliştirilmesinde, tarihinin, dilinin, kültürünün ve sanatının tanıtılmasında fedakârlık, üstün başarı ve yararlılık gösteren yerli ve yabancı gerçek ve tüzel kişiler ile Bakanlığın görev ve sorumluluk alanına giren diğer konularda takdire şayan hizmetleri görülen özel ya da tüzel kişilere verilmektedir.