Türkiye Cumhuriyeti

Vaşington Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

2. İstanbul Somali Konferansı Basın Akreditasyonu , 23.05.2012

II. İSTANBUL SOMALİ KONFERANSI

"Somali’nin Geleceğinin Hazırlanması: 2015 Hedefleri"

(İstanbul,  31 Mayıs-01 Haziran 2012)

 

II. İstanbul Somali Konferansı, "Somali’nin Geleceğinin Hazırlanması: 2015 Hedefleri" temasıyla 31 Mayıs-01 Haziran 2012 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenecektir.

 

Konferansa 54 ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı veya Bakan seviyesinde üst düzey katılımının yanı sıra, başta BM Genel Sekreteri, Afrika Birliği Komisyonu Başkanı, İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri olmak üzere uluslararası ve bölgesel örgütlerin temsilcileri iştirak edeceklerdir.

 

Bu bağlamda, söz konusu toplantıyı izlemek isteyen;

a) Yerli Basın Mensuplarının Ek’teki Akreditasyon Başvuru Formunu (www.byegm.gov.tr adresinden ulaşılabilir) doldurarak, Basın Kartlarının fotokopisi (Basın kartı olmayanlar ise bağlı bulundukları kurumlarından alacakları görevlendirme yazıları ve nüfus cüzdanı fotokopileri) ile, 

b) Ülkemizde Yerleşik Yabancı Basın Mensuplarının Ek’teki Akreditasyon Başvuru Formunu (www.byegm.gov.tr adresinden ulaşılabilir) doldurarak, Basın Kartlarının fotokopisi ile,

c) Yurtdışından Gelecek Yabancı Basın Mensuplarının Ek’teki Akreditasyon Başvuru Formunu (www.byegm.gov.tr adresinden ulaşılabilir) doldurarak, kendi basın kartı fotokopileri, kurumlarından alacakları görevlendirme yazıları, pasaport fotokopileri ile,

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü,

İstanbul İl Müdürlüğü,

Meclis-i Mebusan Cad. No: 23

Dursun Han, Kat: 5, Salı Pazarı - İstanbul

Tel                   : 0 (212) 512 58 72 - 512 20 13

E.posta            : istanbul.enf@byegm.gov.tr

 

adresine şahsen veya e-posta yoluyla en geç 28 Mayıs 2012 Pazartesi günü saat 16:00’ya kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 

            Sözkonusu tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

 

            Akreditasyon kartlarının dağıtımı 30-31 Mayıs (Çarşamba & Perşembe) günleri saat 09:00-16:00 arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde kurulacak akreditasyon masasında yapılacaktır.

 

Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu (TRT) ve Anadolu Ajansı (AA) etkinliğin resmi yayıncı kuruluşlarıdır. TRT ve AA tarafından çekilecek görüntü ve fotoğraflar, logosuz ve ücretsiz olarak basın-yayın kuruluşlarının kullanımına sunulacaktır.

 

Saygıyla duyurulur.