Türkiye Cumhuriyeti

Vaşington Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Antakya Medeniyetler Korosu 27 Kasım’da Vaşington’da Sahne Alıyor , 08.11.2012

2007 yılında Antakya’da kurulan ve 2012 Nobel Barış Ödülü adayları arasında yer alan “Medeniyetler Korosu”, 27 Kasım akşamı saat 20:00’de, Vaşington’daki Howard Theatre’da muhteşem bir konser verecektir.  

Ülkemizde mukim, farklı din ve etnik kökenlere ve farklı mesleklere sahip 120 kişiden müteşekkil Medeniyetler Korosu, evrensel müzik dilini kullanmak suretiyle medeniyetlerarası diyaloğa katkı sağlama amacını gütmekte ve bu saikle Türkçe, Latince, İbranice, Arapça, Ermenice ve İtalyanca dillerinde şarkılar icra etmektedir.

 

Bugüne dek Türkiye’de çok sayıda şehrin yanısıra New York, Berlin, Paris gibi dünya kentlerinde konserler vermiş olan Medeniyetler Korosu’nun, ABD’nin başkenti Vaşington’ın tarihi yapılarından Howard Theatre’da icra edeceği program, ülkemizin ve bölgemizin çok dinlilik/çok kültürlülükle şekillenen ve barış içinde bir arada yaşama ilkesi üzerine kurulu tarihinin tanıtılmasına önemli surette katkı sağlayacaktır.

 

Etkinlik biletlerinin satın alınabileceği internet sayfasına ve konsere ilişkin ayrıntılı bilgilere http://thehowardtheatre.com/show/2012/11/27/the-civilization-choir/ sitesinden ulaşılabilmektedir.