Türkiye Cumhuriyeti

Vaşington Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Serdar Kılıç'ın Türk Amerikan Toplumuna Yönelik Kurban Bayramı Mesajı , 31.08.2017

Türk Amerikan toplumunun değerli mensupları,

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan sevgili vatandaşlarımız,

Toplumsal değerlerimizin önemli unsurlarından birini teşkil eden, barış, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışmamızın sergilendiği bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle hepinizin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyor, bayramınızın huzur içinde geçmesini diliyorum.

Bayramlar maneviyatımızı güçlendiren, aileleri ve toplumları birbirine kenetleyen kutlu günlerdir. Birlik ve beraberlik içinde idrak ettiğimiz bu Kurban Bayramının, toplumsal dayanışmamızı daha da derinleştireceğine, aramızdaki kardeşlik ruhunu pekiştireceğine inanıyorum.

Türk Amerikan toplumunun, gerek zengin kültürümüzün bu topraklarda tanıtılmasına ve genç nesillere aktarılmasına, gerek vatandaşlarımızın Amerikan siyasi, sosyal ve ekonomik hayatına daha aktif şekilde katılımının sağlanmasına yönelik değerli katkılarını takdirle izliyor ve bu alandaki başarılarınızla gurur duyuyoruz. Anavatanına bağlı, yaşadığı ülkede saygın yer edinmiş ve birlik hissiyatıyla kenetlenmiş bir Türk Amerikan toplumunun, önümüzdeki dönemde Türkiye-ABD ilişkilerinin geliştirilmesine somut katkıda bulunabilecek en değerli varlığımız olacağına inanıyorum.

Kurban Bayramı münasebetiyle 1 Eylül 2017 tarihinde Büyükelçiliğimizde düzenlenecek bayramlaşmada sizlerle biraraya gelmekten memnuniyet duyacağım.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı’nın ülkemize, milletimize, Türk Amerikan toplumuna, ABD’de yaşayan soydaş ve akraba topluluklara ve tüm dostlarımıza mutluluk, huzur, sağlık ve refah getirmesini temenni ediyorum.

Serdar Kılıç

Büyükelçi